Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

TÁBORY 2017

POZOR ZMĚNA!!!     Z důvodu naplněnosti klasického tábora s přespáním vypisujeme třetí turnus. Termín 6. - 12. 8. 2017

Letní prázdniny!!!

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S KOŇMI

Ranč Kopaniny bude i v letošním roce pořádat příměstský tábor pro děti od 8– 18 let. Děti budou docházet každý den od pondělí do pátku v době od 8:30 – 17 hod. (po dohodě možno vyzvednout děti o chvíli později). Tábor se bude konat v termínu:

  •  10. – 14. července 2017

Tábory jsou vhodné pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce.

Letos nabízíme dva typy příměstského tábora – koňáci a super koňáci (rozdíl bude v počtu odježděných hodin).

Koňáci budou jezdit jednu hodinu denně a program budou mít rozdělený na dvě části :

Během první části se budeme věnovat koním a všemu, co k tomu patří. Děti se seznámí s chodem ranče, účastní se většiny běžných činnosti provozu ranče, včetně krmení koní a péče o ně. Děti se budou učit hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, uzdění a v neposlední řadě jezdit na koni (vyjížďky do lesa i výuka na jízdárně).

V druhé části dne děti budou hrát různé hry i chodit na výlety.

Cena: 2 500,- (zálohu 1000,- zaplatit do 14 dnů po odeslání přihlášky) - pitný režim po celý den, jídlo 3x denně (polední svačina, oběd, odpolední svačina), každý den hodina jízdy na koni, pomůcky na druhou část programu a odměny.

Super koňáci budou jezdit 2 hodiny denně, více se věnovat péči o koně a získávání znalostí týkajících se koní.

Ve volných chvílích se budou také hrát různé hry i chodit na výlety.

Cena: 3 500,- (zálohu 1500,- zaplatit do 14 dnů po odeslání přihlášky) - pitný režim po celý den, jídlo 3x denně (polední svačina, oběd, odpolední svačina), každý den dvě hodiny jízdy na koni, pomůcky na druhou část programu a odměny.

S sebou:

Vhodné oblečení dle počasí, láhev na pití (pitný režim zajištěn), malý batůžek, psací potřeby, kartičku pojištěnce (stačí kopie). Na koně dlouhé neklouzavé kalhoty, pevné boty, helmu (stačí cyklistická), ešus, hrnek a příbor.

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

Kontakt: Lenka Sotolářová, tel. 739 903 116, e-mail: l.sotolarova@seznam.cz (přihlášky poslat nejpozději do konce května!) 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jezdecké soustředění pro zdatné jezdce

Termín : 16.-22.7.2017

Příjezd : v neděli 16.7. v 10:00 hodin

Odjezd : v sobotu 22.7. v 16:00 hodin

Ubytování : Přímo na ranči v dřevěném srubu a v karavanu

Cena : 6 000,- (strava, pitný režim, ubytování, ježdění – 20 hodin)

Tábor je vhodný pouze pro jezdce, kteří zvládají koně v kroku, klusu i ve cvalu.

Během tábora se budeme zabývat péčí o koně, výcvikem na jízdárně i ježděním do terénu. Pojedeme na dva celodenní výlety – budeme putovat na klidných koních v okolí ranče Kopaniny, navštívíme zajímavá místa, uvidíme přírodu Moravského krasu i Rakoveckého údolí - minimálně 5 hodin denně v sedle, ujedeme cca 15-25 km. Jezdíme na westernových i anglických sedlech. Během soustředění pojedeme také plavit koně do nedalekého rybníka.

S sebou: Spací pytel, karimatku, oblečení na spaní, ponožky, spodní prádlo, plavky, ručník, hygienické potřeby, toaletní papír, sportovní oblečení a obutí, trička, svetr, lehkou bundu, kraťasy, pláštěnku, opalovací krém, kšiltovku, gumáky, prášky (které dítě pravidelně užívá), psací potřeby, ešus, příbor, hrnek, batoh, šátek, baterku, kapesné dle uvážení (po cestě se můžeme zastavit v obchodě nebo v restauraci), kartičku pojištěnce

Na koně: Pevné boty, dlouhé neklouzavé kalhoty, pohodlné tričko, jezdeckou přilbu (páteřák, bičík, chapsy – pokud máte vlastní, ale není povinné)

Nebrat : drahé věci – elektroniku, šperky (za jejich ztrátu neručíme)

Kontakt: Lenka Sotolářová, tel. 739 903 116, e-mail: l.sotolarova@seznam.cz (přihlášky poslat nejpozději do konce května!) 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DĚTSKÝ KOŇSKÝ TÁBOR 2017

(nejen o ježdění, ale i práci, která ke koním patří)

                                                      

První termín:       23. 7. – 29. 7. 2017                    

Druhý termín:     20. 8. – 26. 8. 2017 

Třetí termín:       6 . - 12. 8. 2017         

Věk dětí:               7 – 18 let      

Cena:                     Kč 4 900,--            2h ježdění denně

Ubytování:

Ubytování je zajištěno v údolí pod Rančem ve stanech s podsadou. Celková kapacita je 20 lůžek.

S sebou vlastní spací pytel a prostěradlo (deku a polštář).

Stravování:

Plná penze + dopolední a odpolední svačina, pitný režim je po celý den zajištěn.

Program:

Zažijete vodění i vyjížďky do přírody (dle pokročilosti jezdce), teoretickou i praktickou výuku péče o koně (čištění, sedlání, krmení). Dále vyzkoušíte jízdu stylovým povozem, noční bojovku, krásné večery u táboráku a samozřejmě tvrdou dřinu na Ranči.

Doprava na tábor: Vlastní.                                                    

Zahájení pobytu: neděle, příjezd 15:00 – 16:00

Ukončení pobytu: sobota, odjezd 11:30 – 12:00.

Pobyt zakončuje sobotní přehlídka dětí na koních v 11:00.

Ostatní informace:

Tábor se bude konat jen při naplnění minimálního počtu účastníků, tj. 10 dětí. Maximální počet je 20 dětí, aby se všechny děti dostaly do maximálního kontaktu s koňmi.

Kontaktní údaje a bližší informace: Lenka Jelínková, 724 151 963, jelinek.lenka@gmail.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koňský tábor pro rodiče s dětmi

 

Nejste si jisti, zda zvládne vaše dítě samostatně tábor nebo se snad chcete vrátit do dětství a posedět u táboráku, zažít noční bojovku či pomáhat kuchaři při přípravě oběda pro celý tábor? Nebo se chcete společně se svými dětmi dostat ke koním, moci je vyčistit a projet se? Pak je tento tábor určen právě pro vás.

Místo konání: Ranč Kopaniny, Kulířov

Termín konání: 13. 8. – 19. 8. 2017

Zahájení tábora: 13. 8. 16:00 ukázkou jízdy na koni

Zakončení tábora: 19. 8. 11:00 rozloučením s koníky

Určen pro děti: od 5ti do 18ti let. Vždy je přítomen minimálně 1 dospělý (rodič, prarodič, strýc, atd.) a 1 či více dětí.

Ubytování: je zajištěno v údolí přímo pod ohradami Ranče v chatkách s podsadou. Jsou k dispozici také dvě týpí, polní jídelna, polní sprcha, kadibudky. Na místě není signál pro mobilní telefony, ten je cca o 100 metrů dále v kopci. Není zde ani elektřina, je to tedy ideální místo pro odpočinek dospělých.

Program: dopolední program zajišťují pro děti naši instruktoři, odpolední již probíhá ve spolupráci s rodiči. Prostředí je kromě jízdy na koni ideální pro jízdu na kole (lze zvolit nenáročný i náročný terén), návštěvu Moravského krasu, lanového centra či pro pěší turistiku. Večerní program zajišťují opět naši instruktoři a to pro děti, které nejsou moc unavené. Rodiče se samozřejmě mohou připojit. Rodiče si spolu s dětmi mohou vyzkoušet i noční hlídku a noční bojovku. Nezbytnou součástí je i večerní táborák s kytarou.

Cena zahrnuje: celodenní stravu (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), celodenní pitný režim, materiál pro výrobu v programu, doprovodný program, 1x denně jízdu na koni pro děti, 2x za týden jízdu na koni pro dospělé, památeční předmět.

Cena za osobu: 3 900,--    (cena zahrnuje 5 hodin jízdy na koni)

Kontaktní údaje a bližší informace: Lenka Jelínková, 724 151 963, jelinek.lenka@gmail.com

Pokud některý rodinný příslušník nechce absolvovat jízdu na koni cena dohodou.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TOPlist
aktualizováno: 24.05.2017 09:35:52